Teleinformatyka

W zakresie robót telekomunikacyjnych specjalizujemy się w montażu i uruchamianiu wszelkich urządzeń takich jak centrale telefoniczne, urządzenia transmisji danych, urządzenia dostępowe kablowe i bezprzewodowe, urządzenia zasilania.
Pracownicy zamontowali w ciągu swej praktyki zawodowej kilkaset tysięcy NN podczas montażu central systemu ALCATEL 1000 oraz Lucent Technologies 5ESS w całej Polsce. Poza urządzeniami produkowanymi przez Alcatel i Lucent Technologies montujemy i uruchamiamy sprzęt telekomunikacyjny innych producentów
Instalujemy i uruchamiamy telekomunikacyjne szafy dostępowe (Lucent AnyMedia) oraz dostarczamy i montujemy prefabrykowane fundamenty naszej produkcji.
Montujemy i uruchamiamy większość pracujących w kraju urządzeń dostępowych xDSL dla usługi Neostrada.

Dla wszystkich robót telekomunikacyjnych realizujemy prace związane z infrastrukturą towarzysząca (instalacje zasilające, trasy kablowe, rozbudowy siłowni, adaptacje budowlane, itp.)

Poza istotną specjalizacją jaką jest montaż i uruchamianie central posiadamy wysokie kwalifikacje zdobyte podczas instalacji i uruchamiania urządzeń abonenckich dostępu radiowego produkcji Lucent Technologies i MultiGain Wireless (telefoniczne terminale aboneckie "airloop", terminale dostępu szerokopasmowego "on demand" dla firmy Crowley) oraz sprzętu transmisyjnego i radiowego dla sieci komórkowych.
W ubiegłych latach nasi pracownicy zainstalowali łącznie w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gorzowie Wielkopolskim około tysiąca różnego typu urządzeń radiowych.

Wykonujemy kompleksowo prace w zakresie urządzeń dostępu radiowego oraz stacji bazowych.
DATEL jest specjalistyczną firmą budownictwa telekomunikacyjnego. W naszej działalności nie ograniczamy się tylko do montażu i uruchamiania sprzętu ale realizujemy również zadania w systemie "pod klucz" obejmujące wszelkie niezbędne do wykonania adaptacje budowlane wraz z towarzyszącymi instalacjami. Mamy za sobą szereg wykonanych z powodzeniem zadań w zakresie sieci teleinformatycznych. Wykonujemy sieci lokalne LAN oraz sieci rozległe WAN. Realizujemy prace związane z montażem i testowaniem okablowania (sieci strukturalne, szkieletowe sieci światłowodowe). Realizujemy dostawy i uruchomienia urządzeń aktywnych. Jesteśmy partnerem handlowym takich firm jak Camp;C Partners Telecom, Reichleamp;deMassari oraz Molex w zakresie systemów okablowania strukturalnego.

Wykonujemy również towarzyszące sieciom informatycznym instalacje zasilania gwarantowanego 230V.